Relaxační hudba

“Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.”

Jemná relaxační hudba přináší silné vibrace. Zasahující nejen uši, ale i srdce, mysl a všechny buňky těla.  Proto je tak intenzivním zážitkem. Relaxační hudba uvolní tělo, odvede mysl od každodenních starostí a přináší dokonalou harmonii a vnitřní klid.
Nejde jen o uvolnění. Uvolňující hudba nás dělá i lepšími. Vyvolává změny způsobu chování, přináší intenzivnější kontakt se sebou samým a zvyšuje koncentraci. Proto společně s jógou vytváří neskutečně silný celek.
~

Relaxační a meditační hudba

Meditační hudba uvolní mysl a uvede ji do stavu klidu. Ve velice krátké chvíli pocítíte odplavení stresu. Jde o jednu z nejúčinnějších cest k velmi hluboké a účinné relaxaci, během které se budete plně soustředit a oprostíte se od okolního světa.

Skupina Relaxace, jejíž jsem členem, byla prvním seskupením zabývajícím se u nás výhradně relaxační a meditační hudbou. V tvorbě se nejvíce odráží meditativní složka a vzájemná radostná komunikace mezi hráči, která se přenáší i na posluchače. Hudba Relaxace tak bude vhodným doprovodem pro vaše meditace.

Hudební nástroje

Za více než 40 let, kdy se zabývám meditační hudbou, mi prošla rukama celá řada hudebních nástrojů. Ať už evropských, ale hlavně orientálních. Sitár, tánpúr, kantele, fujary, bambusové flétny, tibetské mísy, indické harmonium, ektár a bubny. Hra na tyto nástroje přináší hluboký vnitřní zážitek. Jak posluchačům, tak i mně samotnému.

Duchovní hudba

Duchovní hudba má schopnost podílet se na odpoutání lidské mysli od ulpívání na hmotném světě. Při jejím poslechu poctíte vnitřní chvění. Oduševnělá hudba přináší blaženost, inspiraci a pozvedává naše vědomí téměř s okamžitým účinkem.

Duchovní hudbu předávám posluchačům nejen se skupinou Alikvotní 4. Díky technice alikvotního zpěvu vzniká velké množství akordů působících jak na psychiku, tak na fyzické tělo posluchačů i interpretů. Práce s energií zvuku dává možnost prožít vnitřní extázi. V delších skladbách máte možnost osvobodit své myšlení od obvyklých zatěžujících vzorů. Tím se otevírá prostor pro mentální uvolnění a transformaci vědomí do vyšších stavů.